google.com, pub-2396589572820053, DIRECT, f08c47fec0942fa0
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/hendekdikmenkoyu/

PROJELER

 SİZDEN GELEN PROJELER

Köyümüzün kalkınması gelişmesi ve tanıtımı için her alanda projeleri olan arkadaşların çalışmaları isimleri belirtilerek bu sayfada yayınlanacaktır.

Her türlü proje ve fikre açığız .

Projelerinizi kadirkazin@hotmail adresine göndermeniz rica olunur.

Merhabalar ben sizin tabirinizle çakuru hüseyin in kızıyım soyadım dan anlaşılacağı gibi DİKMEN liyim.herşeyi iyi güzel söylüyorsunuz ama icraat yok diyorsunuz.Bana kalırsa köyde bir kooperatif kurulmalı bu kooperatif turizme açık olmalı.Bakın köyümüz kış turizmine çok açık.Dikmen köyü uludap kartepe gibi kayak merkezleri gibi bir yer olabilir kışın yağan kar buna çok uygun.kooperatif işte burda devreye girecek büyük firmalarla konuşulup neler yapılabilrceğini fikirleri sunacak.o zaman oteller ve kamp yerleri yapılabilinir.bu da köy halkına hem iş hem kazanç olacak.gençlere çalışöa imkanları olacak. düşünün ki köyümüz dağların arasında teleferik için bile uygun.tepelerde sürekli kar var. bunun için cebinizden para çıkmasına gerek yok bu işi yapan insanlarla konuşulur neler yapabileceğimiz tartışılır.benimki sadece bir düşünce ama ileriye dönük karl ve kazançlı.
Sayın: KADİR KAZIN öncelikle hizmetlerinizden ve kendinizi dikmen köyüne adamışlığınızdan dolayı çok teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. şimdi ise tüm dikmen köyünü yakinen ilgilendiren,yaban mersini(LİKAPA)hakkında fikirlerimi paylaşmak istiyorum.Bildiğiniz üzere;.06.06.2007'de başlatmış olduğum (LİKAPA) projesi 2008 bahar aylarında sonuç vermiş ve 20 kişi bahçe sahibi olmüştur.Ayrıca bu (likapa)fidanları çok pahalı olduğundan,kendi fidanlarımızdan çoğaltma işlemine başlanmıştır.bu çalışma ile yaklaşık 5.000 fidan elde etmayi hedeflemekteyız,şu anda 20 dönüm olan ekili araziyi bu çalışma ile 40 dönüme çıkarmayı hedeflemekteyım.busayede 2009 yılında TÜRKİYE'nin en önde gelen (likapa)üreticisi köyü olabileceğiz,Ayrıca tarımsal kazancı da en yüksek köyü olacağız.çünkü;1 dönüm yetişkin likapa bahçesinden 2 ton ürün alınmaktadir,fiatı belirsiz olmakla beraber askari 8 ila10 ytl den satılmaktadır.bu çalışmayı tüm dikmen köyü olarak desteklemeniz herkesin faidesine olacaktır, SAYGILARIMLA

SEBAHATTİN POLCUMCU

Sevgili Kadir abime selamlar.Dikmen köyünün daha çok tanınması için,hep birlikte çalışalım.İlk adım olarak turizm acentalarıyla bağlantılı olarak güzel köyümüze turlar düzenleyelim.2003 dikmen yayla şenlikleri diğerlerinden ayrıcalıklı olsun.Mesela bir sanatçı davet edelim.Bunun için insanlarımızdan Kadir abiye destek olmalarını bekliyorum.

AHMET İRME

Sayın Kadir Kazın öncelilke böyle güzel bir faaliyete önderlik ettiğinizden dolayı her ne kadar Hendekli olmasam da teşekürü bir borç bilirim. Anadolu folkloronun genç kuşaklara aktarılması kültürmüzün devamının sağlanması ve özümüzün untulmaması için bu gibi faaliyetlerin desteklenmesini inanan birisi olarak gönül isterdi ki sitenize ulaştığımızda ziyaretçiler Hendek yöresine ait bir müzikle karşılansın.
Sitenizde kültür ve edebiyat sayfası olmasını arzu ederdim. Yani yörenize ait maniler şiirler özdeyişler,kullanılan ilginç mahalli kelimeler ve anlamları, türkü sözleri gibi alt başlıkların olması sitenizi bölgeselikten çıkartıp ulusal seviyeye getireceğine inanıyorum yani bu site sadece handeklilerin ziyaret edeceği bir site olmamalı diye düşünüyorum. Yörenizin tarihçesini okudum gerçektende kayda değer bilgiler mevcut lakin bu bilgilerin
hangi kaynaktan alındığı dip not olarak alt tarfata yer verilirse daha bilimsel ve daha güvenilir olabileceği kanaatini taşıyorum.Bir köyünüzün sorunları yazılırsa bu sorunlar için ilginç fikirler çakacağına inaniyorum
gerçekten Anadolu insanı her nekadar köyünden de uzak olasada kalbi hale orda atıyor.Bu vesile ile tekrar sizi tebrik eder Dikmen köylülerin böyle bir abileri olduğu için şanslı olduklarını belirtirim.Burdan Bütün Hendeklilere saygı ve muhabbetlerimi iletirim. Bu vesile ile öğrencilerim MUKADDES ve HAVA'ya sevigilerimi sunarım. İyi çalışmalar.

KEMAL YILMAZ

sayın kadir abi,ben de köyümüze turlar düzenlenmesi taraftarıyım.bir de köyümüzün bazı radyo ve televizyon kanallarında reklamının yapılmasını ve yayla şenliklerinin yapılacağı tarihleri,köyümüzde olacak sosyal faaliyetleri, köyümüzde yapılabilecek olan spor dallarını, doğal güzellikleri, faydalı bitkileri, faydalı suları(acı su vb.)halkımıza duyurmak bence mantıklı ve güzel olacağına inanıyorum. bu tür reklamları karadeniz fm, sakarya yerel tv SRT, ve başka yayın organlarında duyurmak başarılı olabilir. bir de bende bazı turizm kitapçıkları var, bu kitapçıklarında çiğdem yaylasınında bir reklamı var, bu kitapçıkta çiğdem yaylasına paket turlar düzenliyorlar. bizde bu gibi işleri yapabileceğimize inanıyorum. bu kitapçıkları bayramda eğer seni köyde görürsem sana getireceğim. bende eğer dikmen köyünün turizm açısından gelişebilmesi için bir şeyler yapabilirsem çok mutlu olurum.

GÜRKAN ÖZER

Ben dahacok köyümüzü güzellestirmek ve kendi yagimizda kavrulayi iyi buluyorum
Yüce Allahin köyümüze vermediyi güzellik yok Findigindan tut her türlü meyve sebze cicekler var bunlari deyerlendirmek zorundayiz yani maddi anlamda degil daha cok manevide olbilir
Mesela cidam sapaginda bombos toprak var kahvedeki bos insanlar toplanip iki agac birkac cicek dikseler kötümü olur
tabi bunlar birkac kücük örnekler eyer böyle bir faliyetlerde bulunursak maddi manevi yardima hazirim görüslerinizi bekliyorum Segilerimle ve Tüm saygimla

Özkan ÖNSÜZ

Selamlar Özkan ziyaretçi defterine yazdığı mesajı okudum ve arkadaşıma katılmıyorum. Diğer köylere diğer yerleşim yerlerine oranla daha ilerde olabiliriz fakat daha kat etmemiz gereken o kadar çok yol var ki düşündükçe insan karamsarlığa düşüyor açıkçası yabancı insanların fikirleri tavır ve davranışlarını örnek alarak tabi iyi yani ahlaklı olanları bize daha çok faydası dokunacağı kanaatindeyim tarımsal alanda olsun hayvancılıkta olsun bilim ve teknolojide olsun sizce daha iyi olmaz mı? dikkatimi çeken bir şey var daha Sakarya'ya gelmeyen giyim tarzı moda modern davranışlar ilk dikmene çıkıyor biz başkalarının tabiri caizse baldırı çıplaklığını alacağımıza yazdığım gibi bilimin vs. gibi özelliklerini alsak daha iyi olmaz mı. bir dikmen genci olarak fikirlerim budur saygılar sunarım ayrıca ticaret konusunda dikmen köyünün ürünlerinin ticari amaçlı satışlında gözle görünen bir tekel oluşmaktadır bunu da aşmamız lazım olduğu kanaatindeyim. tekel olacaksa kooperatifimize önem verilerek bize yani köy insanlarına faydalı tekel olması kanaatindeyim. bunu yakın tarihte başaramazsak bile yeni yetişen nesil başaracağına eminim.

Serdar DENİZ

SAYIN KADİR KAZIN, ÖNCELİKLE SİZLERİ KÖYÜMÜZE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ DEĞERLİ KATKILARDAN ÖTÜRÜ KUTLUYORUM.YAPILAN BU PROJE DİKMEN'İN TANITIMI AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA SİZE BİR DİKMENLİ OLARAK NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZDIR.

BU ÇALIŞMANIN YANINDA BENİM ÖNERİM ÇOK HAFİF KALIR AMA .DİKMEN - HENDEK ARASI ULAŞIM SEFERLERİNİN DÜZENLİ OLMAMASI BENCE BÜYÜK SORUN.BU KONUDA EMİNİM Kİ ÇOĞU KİŞİ MUZDARİPTİR.ÇÜNKÜ EĞER DİKMENDEN HENDEĞE İNMEK İSTİYORSANIZ SABAH ÇOK ERKEN HAZIRLANIP KÖYÜN MERKEZİNDE OLMANIZ GEREKMEKTE,BUDA KİŞİLERİN HAFTA SONUNU KÖYÜMÜZDE GEÇİRMESİNE ÖNEMLİ DERECEDE ENGEL OLMAKTADIR.AYRICA HENDEKTEN DİKMENE ÇIKMAK İSTİYORSANIZ ER GEÇ AKŞAM SAAT 5-6 CİVARINI GEÇİRMEMENİZ GEREKİYOR.AKSİ TAKDİRDE HENDEKTE KONAKLAMAK GEREKİYOR,TABİ TANIDIĞINIZ VARSA YADA PARANIZ VARSA OTELDE.
ÖNERİM ŞUDUR Kİ ;DİKMEN-HENDEK ARASINDA EN AZINDAN SAAT BAŞI ULAŞIM OLMALI ER GEÇ ARAÇ SAATİNİ DE BİRAZ YUKARI ÇEKİLMESİ EMİNİM İNSANLARI BÜYÜK ÖLÇÜDE RAHATLATACAK VE DİKMENE ÖZELLİKLE GÜNÜBİRLİK GELİP GİTMEK VEYA HAFTA SONUNU KÖYÜNDE GEÇİRMEK İSTEYEN İNSANLARA KOLAYLIK GETİRECEKTİR DİYE TAHMİN EDİYORUM.BELKİ DE BU SORUN ÇÖZÜLMÜŞTÜR.AMA GEÇMİŞTE BENİM BÜTÜN SIKINTILARIM ÇOK OLMUŞTU BU KONUYU DİLE GETİRMEK İSTEDİM TEŞEKKÜRLER.

YÜCEL IŞIKLAR

Sayın kadir kazın;öncelikle sizi başarılarınızdan dolayı kutluyorum ve herzaman devamını diliyorum,bu tüm dikmen köyünün lehine olacaktır.Benim projem ise külfetli görünmesine rağmen oldukça önemlidir,Dikmen köyünün altından akan aksu çayı ile tüm köyün enerji ihtiyacı karşılanabilir.Yaklaşık (400) hane olan köyümüzün; 1(yakacak,ısı) 2 (aydınlatma) 3 (tüpgaz,vesaire)gibi çeşitli zaruri ihtiyaçları,kurulacak enerji santrali ile sorun olmaktan çıkacaktır.ortalama 300 hanenin 2 yıllık enerjiye harcamış olduğu para kadar,yatırımı ile bu tessis kurulabilir.ilgililerin dikkatine

Sebahattin polçumcu

Sevgili kadir abi hekes bişeyleri sana konuşuyor ama kimsede taşın altına kendi elin koymaktan cekiniyor. madem köyümüzde enrji, turizim , ulaşım vs gibi sorunlarla karşılaşıyoruz. bizlerin acıda olsa bazı şeyleri görüp toplanıp atalarımız gibi davranıp ben sen cıkar kavgası yapmadan bütün işler yapmıyoruz. mesela ulşım bildiğimiz kadarıyla hergün hendeye minibus seferleri var sabah 7:00-7:30 gibi öylen 12:00 gibi 14:00 gibi. turizim daha senin alt apı yani pansiyon otel veya kır evin yok o turist nerde kalicak, ben getirdim bende ya ötekiler. enerji bunca senedir konuşuluyor ama bi arpa boyu yolalınmadı hekes bişi söyluyor bişi yapan yok ama hekes sen yap hele ben göreyim diyor.
ASLINDA BEN BU YORUMLARI YAPARKEN YIKICI DEĞİL YAPI OLMAK AMACIYLAN YAPIYORUM

GÜNGÖR İLKMEN

Meraba kadir bey köyümüze yaptığın hizmetler için sana teşekkür ederim.
köyümüzün en büyük sorunu bence herşeyi yıllardır aynı kişiler ve aynı kafa yapısı olan insanların yapması yada yapmaya çalışmasıdır .konuyu açacak olursak ulaşım da yıllardır aynı çizgideyiz.yolcuların problemleri çok çözümü üreten kimse yok kurallar yolcunun rahat edeceği şekilde olacağına şöförün rahatı ve insiyatifine bırakılmış. örneğin arabası dolan sizede yer ayırdığı halde çekip gidebiliyor kalkış saatleri çok kötü mesela saat 9:30 dan sonra hendek;e inmek için traktör motosiklet köy hizmetleri aracı da gelmezse yarın sabah köye ilk inen sen olursun bu örnekleri çoğaltmak mümkün
ÇÖZÜM:yıllardır halkı istediği gibi oynatan bu zihniyete karşı şu anda kooperatife alınmayan araçların birlik olarak çok iyi organize olmuş hizmeti başkabir kooperatif kurarak rekabet ortamı yaratmasıdır.

Bir problemde halkımızın kış aylarındaki 6-7ayboşkalarak bakkallara bütün bir yaz boyunca çalışarak ödeyemeyecek kadar borçlanıp bütün yazı mahkum bir şekilde geçirmeleridir.çileğini ona satar çünkü borçlu fındık desen yine öyle kazanan herzaman kazanıyor diğer kesim yerinde sayıyor kış aylarını kazanarak geçirecek projeler ve halkın parasının daha kazanmadan sahibinin belli olmayacağı bir sistem ve yeni ticari yüzler görmeliyiz.bazı kesimlerin hegamonyasından(tekelinden)kurtulmalı yeni oluşumları desteklemeliyiz

ÇÜNKÜ:PARANIN SAHİBİ PARAYI .KAZANANDIR

Ahmet Hüdayi

Herkeze selamlar ;
projelerden okuduğum kadarıyla her arkadaşımın daha doğrusu her akrabamın bir önerisi var . Ama bu öneriler pek icraata geçecek gibi görünmüyor. sebebine gelince bu önerilerin sahipleri genelde köy dışında aylık sabit ücretle çalışan insanlar. yani zeka var ama icraata dökecek finans (maddi imkan) yok tahmin ediyorum ki bu önerilerimizin köyün bütün insanları ile paylaşmamız da tam anlamı ile mümkün olmuyor çünkü her kez internete gelipde bu kısımları okumuyamıyor (ÜZÜCÜ) bu fikir ve düşüncelerimizin her hangi bir köy kahvesinde yazılı olarak asılması bence daha faydalı olur diye düşünüyorum. ayrıca nüfus dağılımı olarak bizim çoğumuz hendek istanbul ve kocaeli bölgesine dağılmış durumdayız.

Yani birlik ve bütün olarakaynı anda hareket etmemiz biraz zor. Ama, bu bilgilerin ve gelişmelerin istanbuldaki derneğimiz olsun köyde kahvelerimizden biri olsun yazılı olarak asılması daha iyi olur. bu yazmış olduğumuz önerilerimizi hayata geçirmemiz için bizim sabit gelire ihtiyacımız var. Mesela köy şadırvanından boşa akan suya alabalık tesisi yapılsa ki bu büyük bir masraf gerektirmiyor. sabit bir gelirimiz olmuş olur. veya köy binasına çay ocağı yapılırsa sabit gelirimiz olmuş olur. veya biraz maliyetli olur ama hendek sanayii kooperatifinde veya hendek adapazarı arası dolmuş hatlarında çalışan bir otobüsümüz olsa sabit gelir kaynaklarımız olur . böylece sabit gelir olduğu zaman haraklıdaki elektrik santrali gibi santralimiz olur. ve lektrik harcamalarımız ucuzlar. para olursa haftanın belli günleri köyümüze doktor getirebiliriz, köyümüze ait bir ambulansımız olur. belki insanların harcamaları azalınca köyümüzdeki bazıtekellerden kurtulup kooperatif tekeline girebiliriz. böylece herkez kazanabilir köy dışında yaşayan büyüklerimiz belki köyümüze yabancı dostlarından faydalanarak köy binasına tekstil gibi veya küçük herhagi bir montaj atölyesi kurarlarsa kışın 6 ayı boş olan köyümüze asgari ücrette olsa kazanç gelecerğinden çileğe veresiye veya fındığa veresiye çilesinden kurtulur. bu yazdıklarımdan birileri rahatsız olabilir ama önemli deyil bazıları hep keseri kendi tarfına yontmaktansa biraz da köye yontsalardı kimse şimdi taş atıp durmazdı. ayrıca köyün gençleri sadece köydekiler deyil kimliğinde doğum yeri dikmen olanlerı yani köy dışındakilerine de sesleniyorum. boş vakitlerinizi kahvede oyun oynayarak deyil toplanıp kafa kafaya vererek çözüm arayarak vakit geçirmemiz daha uygun olur.

Bir sorunumuz da bayramlardaki köy trafiği herkezin arabası var diye bayramlarda köyün içini arabsı ile doldurmak zorunda deyil biraz özverili olalım da bayramlarda eskisi gibi köy merkezine yürüyerek gelelim insandan çok araba olduğundan kimse rahat edemiyor. bizim köyümüze bir park alanı lazım... ilgililere duyrulur.

yazmaya kalkınca daha çok şey var ama şimdilik bu kadar. Kadir bey size gelince çalışmalarınızdan dolayı teşekkürler. kolaygelsin. bu yazdıklarımızdan muhtarımızın derneğimiz yetkililerinin ve kooperatif başkanının haberi oluyor mu ? onlar da okursa bence iyi olur yoksa sesimiz biraz kısık kalıyor gibi geliyor....

Serdar DENİZ
0535 563 61 56

MERHABA HERKESİN BİR PROJESİ BİR FİKRİ VAR BENDE FİKRİMİ SÖYLEMEK İSTERİM BİZ GENÇLER OLARAK HANGİ DİKMENLİYE BİRDE EĞER İSTANBULDA OTURUYORSA İŞTE BU FİKRE EWET DER BENCE DÜŞÜNCEM ŞUDUR:::::İSTANBULDA BİR DERNEK KURULMASINI VE SENEDE İKİ(2) KEZ BİR ARAYA GELİNMESİNİ VE EĞLENMEYİ EĞLENDİRMEYİ,BU ARADA FAZLA ÖZLEM KALMAZ KİMSE KİMSEYİ UNUTMAZ VE BİR BAĞLILIK BERABERLİK OLUR BUNUN OLMASINI BEN DEĞİL BÜTÜN KÖY İSTER İLGİLİ KİŞİLER BUNU YAPMASINI RİCA VE ARZU EDERİM DÜŞÜNCEM BUDUR.BELKİ BİRAZ YAKIN OLMAYA BİLİR DİĞER DÜŞÜNCELERE KARŞI AMA OLSUN BU DA BİR PROJE SAYGILARIMLA ALLAH'A EMANET OLUNUZ....

Osman ARK

SAYIN DERNEK YETKİLİLERİ VE BÜTÜN KÖY HALKI;
Yazmayayım diye çok uğraştım ama, sonunda bana bu yazıyı yazdırdılar. Ailemin Sakarya hendek’ den İstanbul’a taşınalı yaklaşık 22 yıl oldu. Ne zaman Ne zaman Sakarya veya Hendek ile ilgili bir etkinlik gündeme gelse koşarak gittim. Her mecliste bulunmaya çalıştım. Duyup da gidemediğim bir etkinlik olunca da yüreğim sızlardı…
Ama son bir kaç yıldır bazı derneklerin ne kadar güzel işler yaptıklarını görüyorum ve bu beni üzüyor biz neden yapamıyoruz diye eksimiz ne diye düşünüp duruyorum. Bazı dernekler yaptıkları güzel işlerle faaliyetleri ve birliktelikleri ile gündeme yerleşirken bizler hep aynı yerde sayıklıyoruz sebebi nedir merak konusu.
Fakat son yıllarda önemli ve güzel şeyler olmadı değil mesela web (internet) ortamında ilk köy sitesi kuruldu ve kurucusu olan Kadir KAZIN bey’e teşekkür borçluyuz kurduğu site sayesinde birbirlerini tanımayanlar tanışmaya, gurbette olanlar hasret gidermeye başladı bu işin mimarlarını tebrik etmek ve ufakta olsa ödüllendirmek ve emeği geçenlere şükranı göstermek gerekiyor. İşin aslına bakılırsa bazı etkinliklerimiz var ama her sen aynı değişik olarak ben sadece son iki üç yıldır yapılan dikmen şehitlik mevlidi’ni biliyorum. etkinlikte önemli işleri ortaya koyanlar oldu elbet herkese teşekkürler ama neden daha iyisini yapamıyoruz neden hep aynı yerde sayıyoruz ilerleyemiyoruz. Benim ofisimde ve evimde memleketimin köyümün resimlerinden geçilmiyor ama insan bazı şeylerin karşılığını istiyor. Memleket özlemi oldukça, birazda milliyetçilik oldukça ben iflah olmam, bunu biliyorum ve buradan dernek yöneticilerimize sesleniyorum;
Artık bizde dernek olarak güzel işler yapalım, etkinlikler düzenleyelim, herkes ilk önce elini vicdanına sonrada cebine götürsün. He şimdi denilecektir üyemisin diye hayır üye değilim çünkü dernekteki bazı şeyleri sevmediğim için üye olmadım istenmeyen bazı şeyler ortadan kalktığında olacağım ama şu anlık hala olmamış durumda ve oturmamış ve bu yüzden dernekteki üye sayısıda az, dernek ne için kurulur vizyonu nedir misyonu nedir anlamış değilim, çünkü dernek diye gittiğim yerde kahveden bir fark yok herkes kendi halinde, tamam olabilir oyun oynanabilir ama ne zaman kadar, bazende oturup biraz iş yapsak nasıl olur. Sonra dernek kazanmıyor şu olmuyo bu olmuyo, olacağada benzemiyo şimdi söylediklerim bazı kişileri sinirlendirebilir belki ama dernkteki veresiye işi olduğu sürece sıkıntı çekmeye devam edecektir. Şimdi gelelim asıl meseleye, sosyal faliyetler. Size örnek vereceğim;
Geçenlerde bir dernek tarafından yine bir etkinlik vardı (23 MART) ŞALPAZARLILAR dayanışma yemeği… Hatırlatmak için yazayım, şalpazar derneklri tek bir çatı altında toplanarak ŞALFED’i kurdu yani federasyon oldular. Neyse bende o geceye bir arkadaşım vasıtası ile davet edildim Orda da gördüm ki, Sakarya için hendek için dikmen için ne yapsak az. O akşam İstanbul’da kurulu bulunan ağasar şalpazarı ve bütün civar köyleri dernekleri geceye intikal etti. Belediye başkanları, millet vekilleri federasyon ve Birlik başkanları…
Ama gel gör ki, ben sadece bakmekla seyretmekle yetindim, sonuçta herkes yedi içti eğlendi ve gitti…
Amaç neydi? Bir araya gelip dertleri sıralamak gönüllülerin çıkıp işte ben şu işi yapayım, ben şunun ucundan tutayım, ben şu konuda yardımcı olayım, benden bu kadar maddi yardım benden şu kadar… ne kadar güzel bir şey imrenmemek elde değil artık ben aşmışlar diyorum.
Ama biz ne yapıyoruz Bir araya gelince, şöyle dertlerimizi sıralayalım Belki bir gönüllü çıkar da, “Arkadaş ben tuvaletinizi yaptırıyorum”, “Ben de şenlik alanını düzenliyorum” ”ben şöyle bir gece tertipleyelim benden bu kadar yardım vb. der diye ama inanın hiç kimse çıkmıyor. O, “Koşun geliyoruz, arkanızdayız” diyenlerden ise ses çıkmıyor.
Anlayacağınız gurbette dernekçilik bitmiş. Peki ne olacak? Yani bitti diye biz de bu zamana kadar yaptıklarımızı unutup, “Yeter artık bak yine tek kaldın” diye isyan edip, bu işleri bırakacak mıyız? Tabii ki, hayır...
Asla bırakmayacağım. Yukarıda da belirttim. Ben memleket aşığıyım ve bu yüzden manevi kayıplarım çok büyük.
Her şeye rağmen yayla şenliklerindeki dayanışma gerçekten güzel. Çünkü, memlekette bu kadar insanımız bir araya geliyor, hasret gideriyor, muhabbet sohbet çok güzel oluyor. Dernek, yayla şenliği gibi bir etkinlikte bir araya geliyor ve en azından tanışma fırsatı doğuyor.
Bu arada eleştirilmesi gereken başka konular da var. Mesela seçim dönemlerinde halkın yakasından düşmeyen ve hemen her fırsatta bu tür etkinliklerde boy gösteren ilimizin ilçemizin hiç bir milletvekilinin, bizlerle yer almaması, bizim gurbet ellerde ne kadar yalnız olduğumuzun da bir göstergesi.
Ayrı bir teşekkürü hakettikleri ve dernekçiliği iyi şekilde yapabildikleri için ŞALFED dernekler federasyonu kurucusu ve başkanı sayın Harun ÖZDEMİR’ e teşekkürler eder başarılarının devamını dilerim. Bu konuyu en kısa zamanda dernek yöneticilerimiz ve gençlerimizle konuşmak artık bir yolunu bulmak oturur konuşalım ve artık başaralım diyorum.
Kelimelere döküp yazmak çok zor. Sebebi ise malum. Çünkü, ben memleket aşığıyım. Oradakileri eleştirirken bile zorlanıyorum. Ama konuya neresinden bakarsanız bakın, İstanbul’da dernekçilik bitmiş...
Son olarak, birlik olursak eğer elimizden gelenleri gördükçe sizlerde şaşırırsınız, yeter ki isteyelim ve birlik olalım artık herkes bazı şeyler için uğraşsın ve bazı şeylerden ödün versin. Saygılarımla

Gürkan ÖZER

Benim bildihim sakarya üniversitesinin hendek kampüsünde ve merkez kampüsde bizim köyden okuyan ögrenciler var bunları degerlendirmemiz gerekir örnegin bu öğrenciler yardımıyla bizimköye kamp turları günü birlik geziler düzenlenebilir bu tür faliyetler üniversite ögrencisinin daima dikkatini ve ilgisini cekmiştir eminimki ilgide baya yohun olucaktır ve bu gezilerin sonucunda hem koyümüzün hemde www.hendekdikmenkoyu.com reklamı olucaktır bu ögrenciler kendi yaşadıhı şehirde köyümüzün reklamını yapıcaktır ve okuldan mezun olduktan sonra tekrardan gelmek gezmek istiyecektir ve gelirkende yanında birkaç arkadaşını getirecektir bu boyle devam edecektir bu işin sonucunda köyümüz turizm acısından gelişimini sağlıyacaktır.

İslam ÖZER

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.284732.4140
Euro34.710634.8497